Pallas X

Akumulační mastková kamna Pallas X

Pallas X je velmi zajímavým kouskem v naší řadě akumulačních mastkových kamnech. Tato celomastková akumulační kamna mají i přes svou hmotnost 1310 kg velmi kompaktní a elegantní rozměry a hodí se do každého interiéru. Díky své výšce mají kamna vysokou účinnost (spaliny mají dlouhou dráhu pro předání tepla do kamene). Tento model je možné pořídit s výměníkem nebo bez výměníku a se zadním nebo horním napojením kouřovodu. Pallas X je poctivý celomastkový krb s klasickými bočními spalinovými cestami a i přes to, je velmi subtilní a nabízí krásný pohled do hořícího ohně. Nominální výkon Pallasu je 2,8 kW a akumulace 47 kWh. Výkon výměníku je při hoření cca 5 kW a po vyhasnutí dodají kamna do výměníku ještě dalších cca 10 kWh. Pallas X se díky své výšce a chytře vymyšlené konstrukci blíží akumulačním schopnostem podstatně širších, hlubších a cenově nákladnějších mastkových akumulačních krbů. 

Rozměry mastkového krbu

Výška 1905 mm
Šířka 750 mm
Hloubka 475 mm
Váha 1310 kg

Tepelné vlastnosti krbu Pallas X

Tepelná akumulace 47 kWh
Účinnost spalování 88 %
Energetická třída A+
Množství dřeva 14 kg

Jak to funguje?

Díky kamnům s výměníkem bude možné vytápět domy elektřinou i po roce 2020. Podle nové legislativy novostavby vytápěné elektřinou v kombinaci s kamny bez výměníku nevyhoví požadavkům PENB (průkazu energetické náročnosti budovy), a to kvůli vysokému podílu neobnovitelné primární energie. Mastková kamna s výměníkem tento problém řeší.

Díky výměníku v mastkových kamnech je možné vytápět nejen místnost, kde kamna stojí, ale celý dům. Navíc lze tento topný systém napojit na elektřinu. Jedná se tak o řešení pro stávající stavby, ale i novostavby postavené po roce 2020.

p

Integrace

Integrace všech zdrojů tepla v jednom zásobníku.

Jiné zdroje

Když se netopí kamny nebo jinými zdroji = ohřev vody zásobníku elektřinou

Dva v jednom

Řízení vytápění a ohřevu TUV v jednom
2 hodiny hoření = ohřev výměníku + akumulace tepla do kamen
10 hodin ohřev výměníku + sálání tepla z kamen
10 hodin sálání tepla z kamen
Využívání jiných zdrojů energie

Vysvětlení principu na videu

Ceník kamen ke stažení

Stáhněte si ceník akumulačních kamen Akustone.Zavolejte nám

+420 778 116 440

Napište nám

info@akustone.cz