O nás

akustone Vám přináší kvalitní a příjemný způsob vytápění pro Váš domov. Náš příběh vývoje mastkových kamen a cesta, na které jsme se stali prvním českým výrobcem, nebyla rozhodně krátká a jednoduchá.

Co nás k tomu vedlo? Jak vznikl nápad vyrábět tato kamna v Česku a na čem se zakládají naše hodnoty?

To se můžete dozvědět níže v našem příběhu.

Náš příběh

léto

2020

Nová etapa našeho příběhu právě začíná

Nová etapa našeho příběhu právě začíná

Tým je ve formě, uvádíme na trh naše první designové řady F a I. Továrny a dílny vyrábí na 100 % a první realizace nových modelů jsou na spadnutí. Nová etapa našeho příběhu začíná a Vy se můžete stát jeho součástí.

covid time

2020

Tak tohle přišlo opravdu nevhod. Brzdí nás to, ale nepolevujeme! Pracujeme na vylepšení designu dvířek a ostatního příslušenství.

jaro

2020

První čeští výrobci mastkových kamen

První čeští výrobci mastkových kamen

Klienti dávají svou důvěru nám a novým modelům kamen, a my je rozhodně nezklameme. Hrajeme finále, jde o všechno a když už to vypadá ztraceně, tak se veškeré úsilí konečně vyplácí. Sen se mění ve skutečnost a akustone se stává prvním českým výrobcem mastkových kamen!!! Vyrážíme s novými modely na stavební veletrhy.

Mezitím testování pokračuje dál a naše kamny plní ty nejpřísnější světové normy.

zima

2019

Návrat ztraceného syna!

Přichází nová vlna zápalu. Kuba se vrací, tým je opět pohromadě a začínají se dít věci. Testujeme na zkušebně!

podzim

2019

Rozcestí…

Růžové brýle ztraceny ve sněti 1000 hodin práce. Kuba je na životním rozcestí a chce se vydat jiným směrem. Budoucnost akustone a nových modelů je nejistá. Kuba z projektu odchází…

léto

2019

Objevuje se třináctistá padesátá osmá situace, kdy něco nejde. Pracuje se dnem i nocí, inovuje se technologie a hledá se cesta.

jaro

2019

Makáme…

Makáme…

zima

2018

Začínáme vlastní vývoj

Další setkání Michala a Kuby v Rýmařově nabere (ne)čekaného směru. Je rozhodnuto! Zahajujeme společný vývoj vlastního produktu. Vznikají první reálné rysy budoucích modelů kamen. Nadšení, entusiasmus a štěstí nováčka vše jen zrychluje. Růžové brýle máme na očích.

2013 – 2019

Léta hledání partnera

Po dobu více než 5 let se Michal Šopík snažil nalézt výrobce mastkových kamen, který by vyslyšel prosbu a vytvořil kamna dle požadavků a zkušeností uživatelů domů. Tato mise přinesla několik realizací, ale nakonec utvrdila Michala v přesvědčení, že na to bude muset jít jinak.

podzim

2018

Michal Šopík zakládá společnost akustone s.r.o.

Michal Šopík zakládá společnost akustone s.r.o.

specializující se na prodej mastkových kamen. Staví se první realizace mastkových kamen od zahraničních dodavatelů.

jaro

2018

Setkání Michala s Jakubem Fojtíkem,

studentem poslední ročníku vysoké školy. Nad orosenými půllitry Plzně nalézají společná témata – obnovitelné zdroje energie, budoucnost technologií pro rodinné domy, vytápění a mastková kamna.

2013

VESPER HOMES proniká na realitní trh ve Skandinávii.

VESPER HOMES proniká na realitní trh ve Skandinávii

Michal Šopík staví se svým týmem na dálném severu a poprvé se setkává s mastkovými kamny. Vrací se do Česka a v hlavě si přiváží několik myšlenek, jak vylepšit domy budoucím klientům.

(Foto: Hurdal Shelter One – Norsko)

2008

Založení společnosti VESPER HOMES

Michalem Šopíkem zaměřující se na návrhy a výstavbu individuálních dřevostaveb.

1989

Sametová revoluce

Sametová revoluce

1932

Tomáš Baťa obouvá celý svět.

Tomáš Baťa obouvá celý svět

Hodnoty, které tento Zlínský rodák zastával, jsou nám velice blízké.

1918

Vznik ČSR – T.G.M. prezidentem

2500 milionů let př.n.l.

Vystoupení mastku z hlubin zemské kůry do zemského pláště

Vystoupení mastku z hlubin zemské kůry do zemského pláště

Tento přibližný časový údaj datuje dobu vzniku mastkového kamene v našich nalezištích. Kamene, ze kterého pro Vás vyrábíme kamna akustone.

Budoucnost patří udržitelnosti, tedy akumulaci!

Jakub Fojtík akustone

Jakub Fojtík – CEO

Kuba byl příliš skromný ve svém písmu o sobě. Tak Vám to musím říct já (Michal Šopík).

Testimoniál Jakuba Fojtíka

Jestli by měl někdo být v rubrice Forbesu 30 pod 30, tak určitě tenhle kluk. Proč? Takže hezky od začátku. Šutry ho přitahovaly už od mládí. Nemyslím diamanty, svoji geologickou cestu totiž započal brigádami v obchodě se zahradními kameny. Ale určitě si nemyslel, že skončí jako sochař. Ano sochař. Protože model FX, který je ikonou akustone, je jeho idea. „Jasně, pohádka, ha ha ha. Mladej a hned geniální nápad, tak to určitě.“ Nikomu nic nepodsouvám, jen chci říct, že pravidlo, kde je žák, objeví se učitel, zafungovalo.

Rychlý sumář porce, co si Kuba fascinovaný mastkem a kamen z nich nandal na talíř. Po počátečních nezdarech, kdy dokonce z akustone na pár měsíců odešel, se vrací k týmu vývoje kamen. Usedá vedle konstruktérů a medituje, mění, zkouší ty nejlepší možné tvary, proporce a technické funkce. Tak, aby výsledkem byl dokonalý produkt.

Po roce strávených ve výkresech, modelech, VR a různých simulací zadává první kamna do výroby. V různý variantách je testuje a následně nechává certifikovat. Výsledek? Akustone dosahuje všech trhu dychtivých certifikátů a pár bonusů navíc. Jako např. máme značku ECO-DESIGN.

Stačí? Nestačí. Jedna věc je mít produkt. Věc druhá je produkt uvést na trh a začít obchodovat. I zde Fojťa nezaostal. Od vývoje a testování kamen, dvířek, roštů, šoupátek a jiných udělátek se pustil do obchodu. A hezky pěkně od podlahy. Začal šlapáním chodníku, vysvětlováním a šířením informací. Nikdy jsem neslyšel nikoho tak zapáleně a s akademickou noblesou mluvit o něčem tak „obyčejném“ jako jsou kamna. Postupně tak buduje důležité procesy budoucí, jistě úspěšné firmy.

Příběh o tom, jak nechal akademické kariéry, doktorského studia a přirostl k akustone si necháme na příště.

Kde bere energii? Nevím, na to se ho budete muset zeptat sami. Já vidím jen zájem a radost z práce a každého „pidi“ úspěchu. Kde na konci je to, co vidíte vy, naši klienti, dokonalý produkt. Jak po stránce estetické (socha), tak po stránce užitné a funkční. Pohádka.

„A to jako fakt sám?“ Jak jsem říkal, kde je žák, bude i učitel. Není většího úspěchu, než když žák předčí učitele.

Michal Šopík

zakladatel a majitel

Má mise akustone začala v roce 2013, kdy čeští konstruktéři a stavitelé dřevostaveb uzavřeli ve Skandinávii kontrakty na výstavbu několika developerských projektů pasivních domů. Kde jediným zdrojem tepla byla jakási podivná kamenná kamna. Tenkrát jsem ještě o mastku nevěděl zhola nic, snad jen, že je na prvním místě stupnice tvrdosti.

Tento fenomén akumulačních krbových kamen, které vás nesvléknou po půl hodině topení do spodního prádla a vydrží desítky hodin udržovat dům v tepelné pohodě, mi učaroval natolik, že jsme je chtěli dodávat do všech nízkoenergetických a pasivních staveb. Jako geniální zdroj a akumulátor tepla v jednom.

Narazili jsme však na překážky. Chtěli jsme kamna s designem a konstrukcí splňující požadavky, které jsme dobře znali z výstavby rezidenčních objektů. Všude nás odmítli. Tak jsme se pustili do vlastního vývoje.

Povedlo se! A tak vám můžeme jako jediný český výrobce nabídnout produkt světových parametrů inspirovaný skutečným životem a reálným užíváním.

Ps.: Největší dar, který můžete od druhého dostat, je jeho čas. Kamna akustone vám darují hodně času, který byste jinak museli trávit starostí o přikládání.

Michal Šopík akustone