Petr a Jana – Pallas

Klient za námi přišel se žádostí o řešení primárního vytápění formou akumulačních mastkových kamen. Jedná se o menší a nyní již poměrně dobře izolovaný objekt. Předtím měl v objektu krbovou vložku obloženou mastkem, ale ta nevyhovovalo jejich potřebám, že budou topil jedenkrát denně. Krbová vložka obložená mastkem zvládala držet teplo v objektu pouze cca 6 hodin. Poté objekt vychládal. Proto se přistoupilo k instalaci celomastkového krbu Pallas v nové řadě odpovídající krbovým kamnům Ip.

Krbová kamna akustone jsou klientem používány jako primární zdroj a pro vytápění objektu v době kdy nemůže topit každý den využívá podlahové elektrické topné fólie. Nemají však přímotopovou sazbu tak tento způsob využívají jen velmi sporadicky. Vytápěná plocha objektu mastkovým krbem akustone je přes 40 m2.

10.11.2018

S mastkovými kamny akustone je naprosto spokojení. Topíme jednou denně přibližně dvě hodiny, když přijdeme z práce a máme teplo po celý den. Ročně protopíme přibližně 3-4 m3 smrkového dřeva. Elektrické topení pouštíme jenom když jedeme na delší dobu pryč, aby nám domeček nepromrznul. Příjemné sálové teplo z mastkových kamen je skvělé a moc příjemné. Jsme spokojení.

Petr a Jana - Brno Bystrc