Hana a Igor – Ip-Top

Instalace mastkových akumulačních kamen ve starším domě? To není žádný problém! O tom, jak kamna akustone fungují i v takovém typu staveb, se dozvíte od našich dalších spokojených klientů.

29.03.2021

Od poptávky, odborných informací a domluvě na předvedení kamen probíhala komunikace vždy na velmi dobré úrovni. Po ukázce na domluveném místě jsme se rozhodli pro realizaci, ke které došlo zhruba za 2 měsíce. Vzhledem k současné „covidové“ situaci nebylo bohužel možné realizaci nějak uspěchat. Chtěli bychom poděkovat celému vašemu týmu za profesionální přístup nejen co se týče stavby kamen, ale i vstřícné komunikace se zákazníkem. A to i po realizaci, kdy se objevil drobný problém, který nastal rovněž i z důvodu našich nezkušeností s obsluhou těchto kamen. Vše se vyřešilo k naší spokojenosti a jsme rádi, že nám kamna slouží dle našich představ. Na závěr uvádíme naše zkušenosti, které mohou případně další zákazníci využít.

 

První zkušenosti s mastkovýmy kamny akustone

1) Při roztápění, kdy jsou kamna studená (totéž se týká komínu), občas docházelo k zakouření místnosti. Tomu se dá předejít radou načtenou z internetu: Vycházíme z hesla „Dům hoří od střechy“. Kamna roztápím tak, že dolů dám větší dřevo, na tuto vrstvu dám třísky, které zapálím. Prvotní plameny jsou v horní části kamen a hned začnou krásně hořet. Spodní dvířka mohu pootevřít bez strachu o zakouření do místnosti. Oheň se postupně rozšíří i na větší kusy a začne kamna akumulovat.

2) Po prohoření této dávky dřeva počkám, až v kamnech zůstanou pouze žhavé uhlíky. V protikladu vůči všem doporučením zavřu spodní dvířka i s otvory pro spodní přívod vzduchu. Poté mohu otevřít topeniště a beze strachu ze zakouření přiložím zbytek dřeva.

Po přiložení otevřu spodní přívod vzduchu, aby byl plamen co největší.

3) Po dohoření dřeva zavřu spodní dvířka a klapku do komína a užívám si naakumulovaného tepla v kamnech. Na den mi stačí jeden proutěný koš dřeva.

4) Na závěr chci dodat, že grafy o akumulaci tepla a jeho vyzařování do okolí nelžou. Při zatopení kolem desáté dopoledne mám druhý den ráno v místnosti krásných 19 stupňů.

 

Hana a Igor - východní Čechy