Lenka – Pallas wt

Dům byl již před instalací celomastkových kamen akustone dobře technologicky vybaven. Jeho celkový koncept je navržen jako energeticky plusový. Celková roční bilance je 85% energie z obnovitelných zdrojů. Jako sekundární zdroj tepla a energie pro TUV zde byly původně instalovány plechová krbová kamna s výměníkem. Pro jejich okamžitý nežádoucí výkon a nulovou akumulaci se rozhodl klient tyto nahradit. Jejich místo nahradil celomaskový krb Pallas s integrovnaným výměníkem. Dnes by šlo spíše o volbu krbu z nové řady Ip2, nebo Fx.

12.01.2019

Pro celomastková kamna od akustone jsme se rozhodli hned z několika důvodů. Prvním a hlavním důvodem byly časté výpadky proudu, zvláště v zimním období. Bydlíme v podhůří a naše původní kamna nebyly schopny po dobu celého dne, když jsme nebyli doma (plynový kotel) zajistit teplo v celém domě.

Druhým bylo postupné sálání tepla z kamen. U původního řešení plechových kamen nás teplo v blízkosti kamen doslova svlékalo do spodního prádla, avšak pár metrů od krbu byla teplota na tepláky a silné ponožky.

Třetím důvodem, co nás přesvědčilo, byl způsob topení v mastkových kamnech a minimální starosti s přikládáním. Zatopíme jednou denně na dvě nebo tři hodiny a máme teplo na celý den i noc.

Lenka - Rýmařov